Šifrování dat

Proč šifrovat data?

Šifrování dat představuje způsob, jak lze zamezit neautorizovaným osobám k přístupu k datům, jako jsou například osobní dokumenty, hesla a různé přihlašovací údaje a jiné citlivé soubory, nebo jím lze chránit například elektronické bankovnictví, nebo data posílaná internetem.

BitLocker Drive Encryption

BitLocker Drive Encryption je funkce ochrany dat, která je k dispozici ve všech edicích Windows Serveru a některých edicích operačních systémů Windows. BitLocker šifruje pevné disky v počítači k zajištění vyšší ochrany proti odcizení nebo prozrazení dat v počítačích a na vyměnitelných jednotkách při jejich ztrátě nebo krádeži. Dál zajišťuje bezpečnější odstranění dat při vyřazení počítačů chráněných BitLockerem z provozu, protože obnovit odstraněná data ze zašifrované jednotky je mnohem obtížnější než z jednotky nezašifrované.

ESET DESlock

ESET DESlock poskytuje šifrování pro firmy všech velikostí. Šifruje pevné disky, výměnná média emaily pomocí 256 bit AES klíčem dle certifikace FIPS 140-2. Žádný jiný produkt se nemůže pochlubit tak velkou mírou flexibility a jednoduchosti, jako je právě DESlock od ESETu.